TRADYCJA - DAJMY SIĘ LEPIEJ POZNAĆ!

Centrum Etnograficzne - Produkty regionalne
chcemy przywrócić blask naszej lokalnej tradycji, kulturze i sztuce

Tym, co poza walorami krajobrazowymi przyciąga turystów w Beskid Śląski jest niezwykła i intrygująca kultura ludzi gór - górali, czy też, jak to się określa na Śląsku Cieszyńskim, goroli. Jesteśmy dumni ze swojego dziedzictwa i zamierzamy się nim pochwalić!

WYPAS
OWIEC I KÓZ

Wołosi przybyli do Brennej kilka wieków temu i z powodzeniem wypasali na zboczach Kotarza swoje owce. Choć w ostatnich latach ta tradycja zanikła, dzisiaj ma szansę odrodzić się w Brennej na dużą skalę.

Kulturowy wypas owiec na zboczach Kotarza zapewni nie tylko równowagę lokalnego ekosystemu, ale także, dzięki programom unijnym, korzyści ekonomiczne. Dzięki temu na stoły wrócą smaczne i pożądane przez klientów owcze sery wołoskie, przede wszystkim wyśmienita breńska bryndza.

UPRAWA
ZIÓŁ

Dzięki rekultywacji ogromnych połaci pastwisk na Kotarzu znajdzie się także miejsce dla uprawy lokalnych ziół, które niegdyś porastały górskie hale, a dzisiaj niestety z nich zniknęły. Gmina Brenna w najbliższym czasie będzie promowała lokalne zioła, a my dołożymy wszelkich starań, żeby pojawiły się one w swoich naturalnych warunkach.

SMAKI LOKALNEJ
KUCHNI

Zioła, breńska bryndza, sery wołoskie, baranina i jagnięcina – to smaki, z których niedługo Brenna będzie słynna w całej Polsce.

Dzięki doświadczeniu w budowie oferty gastronomicznej, ale przede wszystkim ogromnemu potencjałowi, jaki stanowią ludzie w Brennej, wierzymy, że przy okazji powstania Kotarz Areny, w naszej miejscowości pojawią się także lokalni wytwórcy żywności oraz miejsca, w których będzie można spróbować breńskich przysmaków.

WARSZTATY
EDUKACYJNE

Nauka wyrobu sera, zajęcia rękodzielnicze, opowieści o pasterskich zwyczajach i tradycjach, a wszystko w świetnej atmosferze, dzięki połączeniu nauki i dobrej zabawy!

Kotarz Arena

Innowacyjny ośrodek, który już niedługo ma szanse powstać w Beskidzie Śląskim. Zakłada budowę wyciągów narciarskich, infrastruktury turystycznej i dbałość o Odnawialne Źródła Energii.

Zintegrowany rozwój

Kotarz Arena to przemyślany i zintegrowany rozwój dla całej gminy. To nie tylko setki nowych miejsc pracy, ale także kompleksowe zadbanie o ład architektoniczny części Brennej oraz szansa na likwidację niskiej emisji.

Czas na Brenną!

Wierzymy w ogromny potencjał naszej gminy. Brenna to piękna miejscowość, której brakuje przemyślanych inwestycji, które skierują ją na dobre tory w promocji turystyki, sportu i rekreacji. Uwierzmy w Brenną!

Kontakt

 • Adres:

  ul. Wyzwolenia 40

  43-438 Brenna

 • Telefon:

  +48 600 882 944

 • Email:

  biuro@kotarzarena.pl

 • Śledź nas:
© 2016 Kotarz Arena
xmlns:fb="http://ogp.me/ns/fb#"
Powered by JS Network Solutions
Ta strona uzywa plikow cookies. Korzystajac z serwisu, wyrazasz zgode na ich stosowanie.   
Jak wylaczyc cookies? AKCEPTUJE