SPORT - BUDZIMY AKTYWNOŚĆ W BRENNEJ!

Narty - Skitury - Rower - Nordic Walking
wytyczamy nowe trasy, stawiamy nowe koleje linowe, połączymy turystycznie i rekreacyjnie Brenną ze Szczyrkiem i Wisłą!

W zdrowym ciele zdrowy duch! Kierując się tymi słowami zamierzamy stworzyć warunki do całorocznego uprawiania rekreacji na poziomie atrakcyjnym zarówno dla profesjonalistów, jak i dla mniej doświadczonych miłośników aktywnego wypoczynku. Narty zjazdowe i biegowe, rower, nordic walking oraz turystyka piesza to najbardziej popularne możliwości rekreacji na łonie natury, które zamierzamy promować.

KOMPLEKS STOKÓW
NARCIARSKICH

Koncepcja budowy jednego z najnowocześniejszych kompleksów narciarskich w Polsce jest kluczowa dla rozwoju Brennej i całych Beskidów.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań w Polsce, nasza gmina wejdzie do czołówki polskiego rynku turystycznego, a przy tym zachowa swój charakter miejsca nastawionego na odpoczynek na łonie natury.

Planujemy budowę kolei gondolowo-kanapowej na Polanę Kotarz, a także kilka nowoczesnych kolei linowych. W ten sposób powstaną trasy narciarskie, których zróżnicowanie zapewni dostęp do wszystkich grup wiekowych i zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających narciarzy.

TRASY NARCIARSTWA
BIEGOWEGO

Nie tylko narciarstwo zjazdowe będzie w najbliższym czasie atutem Brennej.

Dzięki dogodnemu położeniu w ramach Kotarz Arena powstanie kilkadziesiąt kilometrów tras do narciarstwa biegowego.

Razem z trasami na przełęczy Kubalonka, Brenna będzie mogła zaproponować narciarzom biegowym najlepsze trasy do uprawiania tego coraz popularniejszego dzisiaj sportu.

ŚCIEŻKI ROWEROWE
W GÓRACH

Chociaż Brenna to idealne miejsce do uprawiania turystyki rowerowej, brak ścieżek, szczególnie na terenach górskich uniemożliwia rozwój tego segmentu w naszej gminie.

Przez zaplanowanie i uporządkowanie ścieżek rowerowych w paśmie Kotarza, turystyka rowerowa na stałe zagości w Brennej.

Kotarz połączy Brenną z przełęczą Karkoszczona – a więc ze Szczyrkiem, a także z Przełęczą Salmopolską, przez którą na rowerze dotrzeć można będzie do sąsiedniej Wisły.

PIESZA TURYSTYKA
GÓRSKA

Także turystyka górska dzięki powstaniu Kotarz Areny będzie mogła rozwinąć swoje skrzydła.

Na Polanie Kotarz powstanie nowoczesne schronisko górskie, którego obecnie w paśmie Kotarza bardzo brakuje.

Także uporządkowanie ścieżek górskich, dzięki udostępnieniu ich rowerzystom, sprawi, że całe pasmo Kotarza otworzy się na turystykę pieszą.

Kotarz Arena

Innowacyjny ośrodek, który już niedługo ma szanse powstać w Beskidzie Śląskim. Zakłada budowę wyciągów narciarskich, infrastruktury turystycznej i dbałość o Odnawialne Źródła Energii.

Zintegrowany rozwój

Kotarz Arena to przemyślany i zintegrowany rozwój dla całej gminy. To nie tylko setki nowych miejsc pracy, ale także kompleksowe zadbanie o ład architektoniczny części Brennej oraz szansa na likwidację niskiej emisji.

Czas na Brenną!

Wierzymy w ogromny potencjał naszej gminy. Brenna to piękna miejscowość, której brakuje przemyślanych inwestycji, które skierują ją na dobre tory w promocji turystyki, sportu i rekreacji. Uwierzmy w Brenną!

Kontakt

 • Adres:

  ul. Wyzwolenia 40

  43-438 Brenna

 • Telefon:

  +48 600 882 944

 • Email:

  biuro@kotarzarena.pl

 • Śledź nas:
© 2016 Kotarz Arena
xmlns:fb="http://ogp.me/ns/fb#"
Powered by JS Network Solutions
Ta strona uzywa plikow cookies. Korzystajac z serwisu, wyrazasz zgode na ich stosowanie.   
Jak wylaczyc cookies? AKCEPTUJE